Jouw uurregeling wordt opgemaakt in samenspraak met de dienst. Volgende shiften worden hier gewerkt:
- 02 | 06u30 - 14u36
- 21 | 08u00 - 16u10
- 67 | 11u54 - 20u00
- 80 | 13u54 - 22u00
- 91 | 21u45 - 06u45
Dagindeling
Wat onze afdeling zo uniek maakt is dat er geen vaste dagindeling is. Alles wordt afgestemd op het ritme en de wensen van de patiënt. Elke patiënt wordt benaderd met respect voor zijn eigenheid en individuele noden en behoeften. Er wordt rekening gehouden met heel wat verschillende factoren zoals:
- Hoe voelt de patiënt zich?
- De patiënt mag uitslapen of hij mag te kennen geven dat hij/zij rond een bepaald tijdsstip wenst gewekt te worden.
- Wil de patiënt verzorgd worden aan de lavabo, in bed, in de douche?
- Welke hulp wenst hij dat er geboden wordt?
- Wil de patiënt eerst een ontbijt of eerst gewassen worden? Wat wenst de patiënt als ontbijt? Als middagmaal? Als avondmaal? Als tussendoortje? Hoeveel eetlust heeft de patiënt? Iets forceren is niet aan de orde.
- Wil de patiënt dat we wachten tot er iemand van de familie aanwezig is om de verzorging samen te doen?
- Wat is voor de patiënt een zinvolle tijdsbesteding en waar kunnen wij hierin ondersteuning bieden?
Wat we zeker niet uit het oog mogen verliezen, zijn de familie en de naasten. Doorheen de vaak lange weg die zij samen met hun dierbare afleggen, is het belangrijk dat ook zij zich welkom voelen op de afdeling. Daarom hanteren wij geen vaste bezoekuren: familieleden zijn vrij om te komen wanneer zij dat wensen. Indien nodig is er de mogelijkheid om ’s nachts te waken bij hun familielid, gebruikmakend van een uitklapbaar zetelbed. Ook de gemeenschappelijke leefruimtes zoals: keuken, eetkamer, salon, stille ruimte en terras staan ter beschikking.
Daarnaast vinden wij het waardevol om de familie te betrekken bij de zorg. We vragen hen of zij aanwezig willen zijn bij de verzorging, of eventueel willen meehelpen. Ook na het overlijden van de patiënt is het van groot belang de familie uit te nodigen om aanwezig te zijn bij de laatste verzorging. Dit kan een belangrijke steun zijn tijdens het rouwproces. Families hebben eveneens nood aan duidelijke informatie, bijvoorbeeld over de medicatie, de verzorging of het rouwproces waarin zij zich bevinden. Het is onze taak om hen hierin te ondersteunen en te begeleiden, en stap voor stap de vaak menselijke barrière van angst en onzekerheid te helpen doorbreken.
Hieronder volgen een aantal vaste ankerpunten qua dagindeling
| 06u30 - 06u45 | Overdracht tussen nachtverpleegkundige en verpleegkundigen vroegdienst |
| 07u45 - 10u00 | Flexibele zorgmomenten, afgestemd op individuele behoeften: ochtendzorg, individuele medicatietoediening (geen vaste medicatietoeren zoals op andere diensten), bevragen, klaarmaken en bedeling ontbijt. |
| 10u00 - 10u15 | Kleine pauze – ook deze pauzes zijn zeer flexibel ingepland! |
| 10u15 - 12u30 | Zorgmomenten: eventueel ontbijt, individuele medicatiebedeling, bevraging, en het klaarmaken en uitdelen van het middagmaal. |
| 12u30 - 13u00 | Middagpauze op de afdeling. |
| 13u30 - 13u54 | Afruimen middagmaal en zorg op maat van de patiënt. |
| 13u54 - 14u15 | Overdracht van verpleegkundigen vroegdienst naar verpleegkundigen laatdienst. |
| 14u15 - 14u36 | Reflectiemoment tussen collega’s - extra administratieve taken. |
| 14u36 - 17u00 | Zorg op maat van de patiënt. |
| 17u00 - 18u00 | Medicatiebedeling, avondmaal bevragen, klaarmaken en bedelen. |
| 18u00 - 18u30 | Avondpauze op de afdeling. |
| 18u30 - 21u45 | Avondzorg, medicatiebedeling, zorg op maat van de patiënt. |
| 21u45 - 22u00 | Overdracht van verpleegkundige laatdienst naar verpleegkundige nachtdienst |
! Afwisselend op maandag en de andere week op dinsdag om 15u30 is er multidisciplinair overleg tussen arts, verpleegkundigen, hoofdverpleegkundige, dienst zingeving, PST en sociale dienst.