- Je kwam op preoperatieve raadpleging?
Dan heeft de anesthesist al vooraf alle belangrijke informatie verzameld. Het is mogelijk dat je een andere anesthesist in de operatiezaal ziet dan diegene die je tijdens de raadpleging ontmoette. De anesthesist die de verdoving uitvoert, beschikt echter over al jouw gegevens.
- Word je opgenomen vóór de dag van de ingreep?
Je krijgt de avond vóór de ingreep bezoek van de anesthesist. Tijdens dit bezoek zal de anesthesist je vragen stellen over jouw gezondheidstoestand. Het is heel belangrijk dat de anesthesist op de hoogte is van de medicatie die je gebruikt. Ook hier is het mogelijk dat je een andere anesthesist in de operatiezaal ziet dan diegene die je de avond voordien ontmoette.
- Word je opgenomen op de dag van de ingreep zelf?
Je ziet de anesthesist voor de ingreep. Heb je nog vragen of opmerkingen voor de anesthesist? Aarzel dan niet ze te stellen.
Belangrijk!
Breng de anesthesist op de hoogte van volgende zaken:
- Welke medicatie gebruik je?
- Heb je valse of losse tanden?
- Draag je contactlenzen?
- Ben je allergisch of overgevoelig voor bepaalde producten (antibiotica, latex)?
- Waren er problemen bij vorige operaties?
- Heb je een bepaalde ziekte?