Klachten
Je hebt last van een knagende pijn aan de basis van de duim. In het begin treedt de pijn op na belastende taken maar nadien ook in rust of ’s nachts. Na lange tijd kan een misvorming van de hand optreden. Artrose van de duimbasis komt voornamelijk voor bij dames van 50-60 jaar.
Welk gewricht is aangetast?
Het gewricht tussen de duim en de handwortel is hierbij aangetast. Dit gewricht zorgt ervoor dat we onze duim in alle richtingen kunnen bewegen, wat uniek is voor ons als mensen.
Behandeling
In een beginstadium kunnen de klachten onder controle gehouden worden door dit gewricht te ontlasten, bijvoorbeeld met een speciale brace tijdens activiteiten of gedurende de nacht. Ontstekingsremmende medicatie kan helpen bij hardnekkige pijn en ook een infiltratie met een cortisone-derivaat kan wat soelaas brengen.
Wanneer al deze maatregelen onvoldoende helpen, kan een operatie voorgesteld worden, afhankelijk van je persoonlijke situatie. Een duimprothese wordt regelmatig geplaatst: hierbij wordt het duimgewricht vervangen. Wanneer de aanliggende gewrichten ook aangetast zijn, verwijderen we het centrale bot en vervangen dit door een zachte ‘opgerolde’ pees.